Straipsnis

2011-11-09

Afrodiziakai

aistringa pusnuoge pora

Afrodiziakas yra valgis, gėrimas, vaistas, kvapas ar kitas įrankis, kuris, anot propaguotojų, sužadina ar padidina seksualinį geismą, libido, bei pagerina seksualinius santykius. Pavadintų Afroditės - Graikų meilės ir grožio deivės - vardu, tariamų seksualinių stimuliatorių poveikis yra paremtas ne moksliškai, o specialiais potyriais, pagerinančiais seksualinę potenciją. Šiuo metu nėra jokių moksliškai žinomų receptinių vaistų, kurie iš tiesų padidina seksualinį geismą.

Iš istorijos

Jau nuo neatmenamų laikų žmonija ieškojo veiksmingiausio afrodiziako, tačiau laikui bėgant vieni buvo pamirštami ir atrandami nauji. Pradedant nuo paprastų, tokių kaip paprikos, karis ar kitų aštrių produktų, kurie buvo laikomi afrodiziakais dėl daromo fiziologinio poveikio – pagreitėjusio širdies ritmo ir prakaitavimo, kurie yra panašūs į pojūčius, patiriamus sekso metu. Na ir baigiant neįprastais egzotiškais, tokiais kaip ženšenis, raganosio ragas ar austrės.

Daugelis senovės žmonių manė, kad daiktas, panašus į genitalijas, gali turėti seksualinių galių. Kinijoje, Tibete, Korėjoje, Indokinijoje ir Indijoje ženšenis nuo seno yra laikomas pagyvinančiu ir atjauninančiu. Ši šaknis gali šiek tiek stimuliuoti, kaip ir kava. Buvo atlikta keletas eksperimentų, rodančių seksualinio jautrumo padidėjimą gyvūnams, kuriems jis buvo sumaitintas, tačiau nėra jokių įrodymų, kad ženšenis padidina žmonių seksualinį jautrumą.

Raganosio rago panašumas į varpą buvo pagrindinė priežastis, kodėl jis laikytas libido stiprintoju. Rage yra didelis kiekis kalcio ir fosforo. Todėl esant skurdžiam mitybos asortimentui, žmogui, pradėjusiam vartoti šių medžiagų, galėjo pagerėti bendra fizinė energija ir, galbūt, sąlygoti padidėjusį lytinį potraukį.

Kadangi Afroditė gimė jūroje, daugelis jūros gėrybių buvo ir yra laikomos afrodiziakais. Austrės itin vertinamos kaip seksualiniai skatintojai tikriausiai dėl to, kad  jose esantis cinkas galėjo pagerinti sveikatą ir padidinti lytinį potraukį. Tame yra tiesos, kadangi vyrams juros gėrybes, kaip rašalas šratinukui. Tačiau nereiktų pervertinti jų galių.

Tyrimų trūkumas

Nėra jokių įrodymų, kad ženšenis, raganosio ragas ar austrės daro poveikį žmogaus seksualinei reakcijai ir egzistuoja keletas to priežasčių. Visų pirma, protas yra pats stipriausias afrodiziakas, todėl labai sudėtinga įvertinti kažką, ką kas nors vartoja, nes jei pasakysi jam ar jai, kad tai afrodiziakas, tam tikro poveikio laukimas gali sukelti seksualinę reakciją, kuri neturi jokio ryšio su vertinamais chemikalais.

Nepaisant mokslinių įrodymų trūkumo dėl saugumo ir efektyvumo, tariamų meilės eliksyrų pramonė gyvuoja iki pat šiandien. Verta paminėti, kad afrodiziakų vartojimas gali būti net ir mirtinas. Ispaniška musė ar ispaniški vabalai tikriausiai yra geriausiai žinomi afrodiziakai, tačiau ir patys pavojingiausi. Tariamas seksualinis susijaudinimas suvalgius ispanišką musę, kyla dėl urogenitalinio trakto sudirginimo bei kraujo sutekėjimo į lytinius organus. Tačiau ispaniška musė yra nuodas, kuris degina burną ir gerklę bei gali sukelti urogenitalines infekcijas, šlaplės randėjimą ir netgi mirtį.

Jei turite seksualinės potencijos problemų, tinkamiausias sprendimas būtų pasikonsultuoti su daktaru. Seksualinės energijos trūkumas vyrams ir moterims gali kilti dėl paprasčiausios įtampos, vartojamų vaistų ar dėl rimtesnių problemų, pavyzdžiui, diabeto ar aukšto spaudimo. Gydytojas gali diagnozuoti seksualinę problemą ir rekomenduoti tinkamą gydymą. Apie vyrų seksualinės potencijos sutrikimus rasite straipsnyje Erekcijos sutrikimai.

Nepaisant tiek abejonių bei netikslumų, žmonės ir toliau klaidingai mano, kad gali surasti lengvus savo problemų sprendimo būdus, todėl šiandienos „greitų sprendimų“ visuomenėje ir toliau yra ieškoma „meilės vaistų.“ Vienintelis afrodiziakas, dėl kurio sutaria ekspertai, yra apibūdinamas taip: kas padeda jūsų sveikatai - dažniausiai padeda ir jūsų seksualiniam gyvenimui. Gera mityba, reguliarus sportas ir sveika protinė būsena yra daug patikimesnis būdas pagerinti seksualinį gyvenimą nei ožių akys ar elnio sėkla.

Pabaigai keletas įprastų bei egzotiškų tariamų afrodiziakų

Įprasti afrodiziakai:

  • Šokoladas. Manoma, kad tai vienas iš efektyviausių afrodiziakų. Tame teisybės yra tik tiek, kad jį valgant organizme vyksta panašios biocheminės reacijos kaip ir mylintis.
  • Pomidorai. Manoma, kad jie padeda atpalaiduoti raumenis. Bet ar to užtenka sužadinti aistrai?
  • Cinamonas. Tik po šaukštelį ant patiekalų ir jau bus rezultatas! Taip, kur gi ne...
  • Moliugų sėklos. Matyt jas laiko afrodiziaku, dėl ne mažo cinko kiekio jose.

Egzotiški afrodiziakai:

  • Arbata. Ne ta, kurią geriate kiekvieną dieną. Ši arbata verdama iš avių akių vokų. Ir ne, tai skirta ne gerti! Jau nuo senovės Kinų laikų šiuo, pavandinkime viralu, tepami vyrų organai.
  • Juodosios skruzdėlės. Kinams jos labai patinka, todėl naudojamos net įvairiems maisto papildams gaminti.
  • "Coco de Mer" kokoso riešutas. Dėl savo panašumo į moters sėdmenis, jis laikomas vienas seksualiausių vaisių ir jo galima paragauti tik Seišelių salose. Paskutinę savo medaus mėnesio dieną Kate Middleton ir Princas William'as gavo šį vaisių dovanų.
  • Gyvūnų ekskrementai. Ko tik žmonės nepadarys, dėl papildomų meilės malonūmų. Visa laimė, kad karvelių, rupūžių, sraigių ir kitų gyvūnų išmatos buvo naudojamos iki XVIII amžiaus.
  • "Mamushi Pit" angis. Skamba pavojingai, bet senovės Japonų vyrai jas valgydavo norėdami padidinti savo seksualinį geismą.

Kaip ir minėjome anksčiau: jei jau nenugalimai tikėsite, kad vienas ar kitas daiktas veiks kaip afrodiziakas, tai matyt taip ir nutiks, nes žmogaus smegenys - pats tikriausias seksualinio geismo stimuliatorius.

 

Taip pat skaitykite

sekso isradimai
Keiščiausi sekso patentai2014-02-20
Turbūt ne vienas esate skaitęs apie neįprasčiausius patentus, tačiau tikrai ne visi matėte tuos, kurie susiję su seksu ir yra ne ką mažiau keisti nei išradingi. Kai yprastas seksas tampa nebeįdomus, atsiranda išminčių, kurie bando jį paįvairinti.
sekso zaisliukas nexus
Sekso žaisliukų apžvalga: masažuokliai "Nexus Glide"2012-10-24
Tai anatomiškai pritaikytas malonios formos sekso žaisliukas skirtas analinės angos stimuliacijai. Nors pristatomas kaip P-taško (prostatos) masažuoklis vyrams, analinės angos stimuliacija juo gali mėgautis ir moterys.
sekso zasiliukas we wibe
Sekso žaisliukų apžvalga: vibratoriai "We Vibe"  (2)2012-10-15
Prireikė ne vienerių metų mokslinių tyrimų ir tobulinimų, kol buvo sukurtas "We Vibe" vibratoriaus dizainas. Kūrėjų tikslas buvo sukurti maksimaliai modernų vibratorių.
sekso zaisliukas fleshlight
Sekso žaisliukų apžvalga: masturbatoriai "Fleshlight"2012-10-11
Fleshlight - tai aukščiausios kokybės masturbatoriai, imituojantys moters lūpas, makštį, išangę arba tiesiog nieko neatvaizduojantys su ertme, panašia į taupyklės. Jie pagaminti iš minkštos, patvarios ir itin tikroviškos SuperSkin medžiagos, kuri suteikia realistiškiausius pojūčius.
sekso zaisliukai
Sekso žaisliukų priežiūra2012-06-16
Visais daiktais, kurie mums naudingi, rūpinamės kaip tik galime...sekso žaislai neturėtų būti išimtis. Išmokite jiems rodyti meilę, kad jie galėtų atsakyti jums tuo pačiu! Atminkite, kad šie patarimai neatstoja gamintojo rekomendacijų.

Komentarai

Komentarų nėra

Paieška

Paklausk Mildos

Milda Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais?

Paklausk Mildos

Skaityti atsakymus

Populiariausios pozos

Naujausi komentarai

Siandien bandyta, labai patiko. Rekomenduoju
Gali pastoti bet kuriuo ciklo metu,visada atsiranda isimciu...Mano sesuo pastojo menesiniu metu,tiksliai zino kadangi...
Tau taip pasireiskia orgazmas! Kartais po orgazmo nebesinori myletis. Man orgazmo metu tripsta veidas ir/ar...
Gali skaudeti ir antra karta,man skaudejo ir antra ir trecia ir t.t. Tik kai pabandziau buti virsuje,nebejauciau...
Na keletos tikrai nežinojau. Mane kurį laiką kankina makšties išsausėjimas. Radau info...