Straipsnis

2011-10-05

Chlamidiozė

lytine sveikata

Chlamidiozė yra laikoma viena iš dažniausių lytiškai plintančių ligų (LPL) ir didžiausia dubens uždegiminės ligos sukėlėja bei moters nevaisingumo priežastis. Jos infekcijos pirmiausia paveikia vyrų šlaplę ir moterų kaklelį. Kai kurios bakterijų padermės užkrečia tik kaklelį ir šlaplę, tuo tarpu kitos - sukelia akių ligas.

 

Simptomai

Chlamidiozė yra itin pavojinga liga, nes yra daug užsikrėtusių individų, nejaučiančių jokių simptomų. Vyrai, jaučiantys simptomus, dažniausiai patiria skausmingą šlapinimąsi bei vandens ar pieno išskyras iš šlaplės. Moterys gali patirti diskomfortą šlapinantis, kuris infekcijai besivystant vis didėja., tačiau labai dažnai taip pat nejaučia jokių simptomų. Būna, jog chlamidiozė padidina išskyras iš makšties ir, tikėtina, laikas nuo laiko nedidelį kraujavimą. Šis kraujavimas yra galimas požymis, kad infekcija išplito į gimdą.

Analinė chlamidiozės infekcija gali sukelti diskomfortą ir nenormalų išskyrų kiekį iš išangės. Jei ši liga nėra nustatoma ir gydoma, užsikrėtusiam individui gali kilti rimtų komplikacijų. Sudėtingesnė chlamidiozė gali sukelti apendikso, širdies ir kepenų infekciją. Be to, vyrams yra rizika užsikrėsti prielipo infekcija, kuri gali sukelti nevaisingumą.

Komplikacijos

Negydoma chlamidiozė progresuoja. Kaip ir pati infekcija, taip ir pažeidimai, kuriuos ji sukelia dažnai būna nepastebimi. Negydoma chlamidiozė moterims išplinta į gimdą ar kiaušintakius, sukeldama mažojo dubens uždegimą (MDU). Ši infekcija sukelia ilgalaikius pakitimus kiaušintakiuose, gimdoje ir aplinkiniuose audiniuose. Pakitimus lydi lėtinis pilvo apačios skausmas, nevaisingumas ir negimdinis nėštumas. Chlamidinė infekcija padidina ŽIV užsikrėtimo riziką. Norint išvengti infekcijos komplikacijų, visoms lytiškai aktyvioms moterims iki 25 metų amžiaus rekomenduojama vieną kartą per metus pasitikrinti dėl chlamidinės infekcijos. Kasmetinė patikra taip pat rekomenduojama vyresnėms, kurios turi vieną ar kelis lytinius partnerius, bei nėščioms moterims. Vyrams chlamidinė infekcija kartais išplinta į sėklidės prielipą, sukeldama skausmą ir karščiavimą, ko pasekoje - galimas net nevaisingumas. Retesniais atvejais chlamidinė infekcija gali sukelti sąnarių, akių gleivinės bei šlaplės uždegimus.

Plitimas

Chlamidiozę sukelia Chlamydia Trachomatis bakterijos. Šios bakterijos gali išgyventi tik gyvose ląstelėse, kurias jos vėliau nužudo. Todėl perdavimui yra būtinas apsikeitimas užkrėstais skysčiais. Jei manote, jog esate užsikrėtęs, nedelsiant kreipkitės į tam tikras klinikas, kurios atlieką specialius tyrimus šiai ligai nustatyti. Laiku tai padarius, jūs pašalinsite šią infekciją be minėtų žalingų pasekmių.

Gydymas

Laboratorijoje tiriami mėginiai paimti iš paciento (ės) šlapimo kanalo, gimdos kaklelio, kartais gali būti tiriamas šlapimas ar kiti mėginiai. Koks mėginys bus tiriamas nustato gydytojas. Visi lytiniai partneriai turėtų būti ištirti ir gydomi kartu. Gydymo metu rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių. Tos moterys, kurių lytiniai partneriai nebuvo išgydyti, rizikuoja užsikrėsti pakartotinai. Sunkių komplikacijų, įskaitant ir nevaisingumą, tikimybė dėl pasikartojančios infekcijos ženkliai padidėja. Praėjus trims mėnesiams po gydymo, moterys, kurios nėra tikros, ar jų partneriai gydėsi arba, jei asmuo jaučia infekcijos požymius, turėtų dar kartą pasitikrinti pas tą patį gydytoją, pas kurį kreipėsi pirmą kartą.

 

Taip pat skaitykite

laboratorija
Pūslelinė2012-06-27
Paprastosios pūslelinės virusas (PPV, geriau žinomas kaip pūslelinė) būna dviejų tipų: lūpų arba genitalijų. Pirmuoju atveju infekcija pasireiškia peršalimo opomis ir lūpų pūslelėmis. Priešingai nei genitalijų pūslelinė, šis atvejis nėra priskiriamas prie LPL!
lytine sveikata
Minkštasis šankeris2011-12-09
Minkštasis šankeris yra Haemophilus Ducreyi bakterinė infekcija. Šios infekcijos žaizdos gali būti sunkiai atskiriamos nuo opų, sukeltų lytinių organų pūslelinės ar sifilio, todėl gydytojas turi diagnozuoti infekciją atmesdamas kitas ligas su panašiais simptomais.
lytine sveikata
Sifilis2011-11-19
Sifilį sukelia T. Pallidium bakterijos. Tai yra spiralės formos organizmas, kuris pereina mitozę (suskyla į dvi dalis) maždaug kartą per dieną. Sifilis išsivysto per kelis etapus, kurių simptomai gali kiekvienam skirtis.
lytine sveikata
Gonorėja2011-11-05
Gonorėja (geriau žinoma kaip „triperis“) yra liaukų uždegimas, sukeltas Neisseria Gonorrhea bakterijų. Bakterijos pirmiausia paveikia vyrų šlaplę ir moterų kaklelį.
lytine sveikata
Dubens uždegiminė liga (DUL)2011-10-27
Tai po AIDS dažniausia ir sunkiausia lytiškai perduodama liga/infekcija. Dubens uždegiminė liga gali paveikti gimdą, kiaušides, kiaušintakius ir kitas susijusias struktūras. Ji atsiranda, kai tam tikri mikroorganizmai keliauja iš šlaplės ir kaklelio į aukštesnius genitalijų traktus.

Komentarai

Komentarų nėra

Paieška

Paklausk Mildos

Milda Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais?

Paklausk Mildos

Skaityti atsakymus

Populiariausios pozos

Naujausi komentarai

Siandien bandyta, labai patiko. Rekomenduoju
Gali pastoti bet kuriuo ciklo metu,visada atsiranda isimciu...Mano sesuo pastojo menesiniu metu,tiksliai zino kadangi...
Tau taip pasireiskia orgazmas! Kartais po orgazmo nebesinori myletis. Man orgazmo metu tripsta veidas ir/ar...
Gali skaudeti ir antra karta,man skaudejo ir antra ir trecia ir t.t. Tik kai pabandziau buti virsuje,nebejauciau...
Na keletos tikrai nežinojau. Mane kurį laiką kankina makšties išsausėjimas. Radau info...