Straipsnis

2014-03-06

Mitai apie apsisaugojimą nuo nėštumo

nestumas

Niekas nepaneigs, kad ši tema aktuali visiems. Galima rasti įvairiausių patarimų, kaip apsisaugoti nuo nėštumo, tačiau ar tikrai jie visi teisingi? O gal tai tik pramanai? Šiame straipsnyje bus aptarti dažniausiai sutinkami mitai susiję su šia tema.

1. Moteris nepastos, jei seksu užsiims stovėdama...

Tai netiesa. Jei jau spermatozoidai papuolė į makštį, tai jiems visiškai nesvarbu kur ir kaip keliauti.

2. Prezervatyvai neturi galiojimo laiko.

Netiesa. Visi prezervatyvai turi galiojimo laiką, jis yra užrašytas ant pakuotės ir paprastai būna nuo dviejų iki penkerių metų. Prezervatyvai, kurių galiojimas pasibaigęs, lengviau plyšta, todėl seksas su jais tampa nesaugus.

3. Jei moteris nuryja spermą, ji gali pastoti.

Netiesa. Skamba juokingai, bet kai kurios jaunos (ir nelabai) moterys būtent taip ir galvoja. Būkite ramios! Moters virškinamajame trakte ir pilve kiaušialąstės nėra, todėl nėštumas neįmanomas.

4. Nutrauktas lytinis aktas užkerta kelią nepageidaujamam nėštumui. (... mylėjimės, bet jis nebaigė ir ištraukė, ar yra tikimybė pastoti?...)

Netiesa. Daugelis jaunų ir netgi ne jaunų porų taip ir manė, tačiau vis tiek tapo tėvais. Nurauktas lytinis aktas nėštumo tikimybę sumažina, tačiau pilnai nuo jo neapsaugo. Esmė ta, kad lytinio akto metu, dar prieš ejakuliaciją, iš varpos išteka šiek tiek spermos, ir to gali užtekti, kad moteris pastotų.

5. Ar gali pastoti moteris, maitinanti kūdikį krūtimi?

Sklando gandai, kad moteris maitinanti kūdikį krūtimi pastoti negali. Tačiau tai netiesa ir tuo įsitikino poros, kurios tikėjo šiomis liaudies pasakomis.

6. Šlapimas – spermatozoidų žudikas?

Senovėje buvo kalbama, kad, jei moteris nenori pastoti, iš karto po lytinio akto turi apsiprausti savo pačios šlapimu. Tačiau tai ir vėl bobučių pasakos. Šlapimas neturi jokių ypatingų savybių, žudančių spermatozoidus.

7. Geriau mažiau!

Dažnai galima išgirsti, kad, kuo moteris turi daugiau partnerių, tuo mažesnė rizika pastoti. Iš tiesų viskas atvirkščiai. Rizika pastoti gerokai sumažės, jei turėsite tik vieną partnerį.

8. Jei moteris laukiasi, jai dingsta menstruacijos.

Taip būna ne visada. Kai kuriais atvejais moteriai būna mėnesinės net ir tada, kai ji nėščia jau kelintą mėnesį. Tokie atvejai dažniausiai pasitaiko moterims, kurios turi silpną imunitetą.

9. Tamponas – priemonė prieš nepageidaujamą nėštumą.

Nors tamponas ir neleidžia varpai įeiti giliai į makštį, tačiau spermatozoidams – tai ne kliūtis. Todėl tokia priemone geriau nesisaugoti. Be to, gali būti taip, kad varpa nustums tamponą taip giliai, jog jį ištraukti bus gana sudėtinga.

10. Negalima pastoti savaitę prieš ir savaitę po menstruacijų, kadangi tai yra saugiausias periodas.

Taip, šiuo metu moteris iš tiesų mažiausiai vaisinga. Tačiau ir šis periodas – ne visada saugus.

 

Taip pat skaitykite

nestumas
Prietarai ir teisybė apie nėštumą2015-02-16
Jau nuo senų senovės nėščios moterys gyvena prietarų ir baimių pasaulyje. Praeina šimtmečiai, o prietarai lieka tie patys. Taip pat atsiranda ir naujų. Ar iš tiesų verta tikėti šiais prietarais? Ar jie pagrįsti moksliškai?
seksas ir kunas
Kaip nesigėdyti savo kūno...2014-12-05
Turbūt nerasite nei vienos moters, kuri būtų patenkinta savo kūnu. Pagal įvairius statistinius duomenis, nepatenkintos savo kūno sudėjimu yra nuo 47 iki 90 procentų moteriškosios lyties atstovių.
moteris skaudancia galva
Streso padariniai moterims2013-02-19
Visiems jau senai žinoma, kad moterys ir vyrai skirtingai reaguoja į stresines situacijas, tačiau iš tiesų yra ir esminių neatitikimų, kaip tai veikia jų sveikatą. Tyrimai parodė, kad ūminis ir lėtinis stresas gali smarkiau pakenkti moterų fizinei ir psichinei būsenai.
moteris susiemusi uz pilvo
9 mažai žinomi faktai apie "tas dienas" (3)2013-02-16
Labai dažna moteris apie savo menstruacinį ciklą žino tikrai ne viską , todėl visuomet lieka tam tikrų neaiškumų ir klausimų, į kuriuos ne visada rengiamasi ieškoti atsakymų. Pavyzdžiui, 2012-ais metais Australijoje atliktas tyrimas parodė, kad...
seksuali moteris
Moterų seksualinės problemos2013-01-19
Ne paslaptis, kad moteriai pasiekti orgazmą sunkiau nei vyrui. Štai priežastys, kodėl, ir patarimai, kaip padidinti savo šansus mėgautis seksu taip, kaip tai daro vyrai.

Komentarai

Komentarų nėra

Paieška

Paklausk Mildos

Milda Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais?

Paklausk Mildos

Skaityti atsakymus

Populiariausios pozos

Naujausi komentarai

Siandien bandyta, labai patiko. Rekomenduoju
Gali pastoti bet kuriuo ciklo metu,visada atsiranda isimciu...Mano sesuo pastojo menesiniu metu,tiksliai zino kadangi...
Tau taip pasireiskia orgazmas! Kartais po orgazmo nebesinori myletis. Man orgazmo metu tripsta veidas ir/ar...
Gali skaudeti ir antra karta,man skaudejo ir antra ir trecia ir t.t. Tik kai pabandziau buti virsuje,nebejauciau...
Na keletos tikrai nežinojau. Mane kurį laiką kankina makšties išsausėjimas. Radau info...