Straipsnis

2011-09-22

Šlapimo takų infekcijos

moteris susiemusi uz klyno

Šlapimo takų infekcijos (ŠTI) dažniausiai yra skirstomos į dvi rūšis: apatinių takų (pvz. Cistititas) ir viršutinių takų uždegimus (pvz. Pielonefritas). Jei infekcija pereina į inkstus, ji gali būti pavojinga net gyvybei, todėl jei manote, kad galite turėti ŠTI, būtinai kreipkitės į gydytojus. Nepaisant to, kad ŠTI dažnai susergama po lytinių santykių, tai nėra perduodama lytiniu keliu.

Šlapimo takų invekcijos vieta gali būti inkstuose (kur filtruojamas kraujas ir gaminamas šlapimas), šlapimtakiuose (vamzdeliai, kuriais suteka šlapimas į šlapimo pūslę), šlapimo pūslė arba šlaplė (vamzdelis, pro kurį šlapimas pašalinamas į aplinką).

Šlapimo sistema paprastai yra sterili, todėl joje nebūna bakterijų. Tačiau išeinamoji šlapimo takų anga pas moteris yra šalia makšties bei analinės angos, todėl tose vietose esančios bakterijos gali patekti ir sudarkyti sterilę aplinką. Negana to, moterų šlaplė yra labai trumpa, todėl bakterijos gali nesunkiai pasiekti ir šlapimo pūslę.

Simptomai

Šlapimo takų infekcijos simptomai dažnai pasireiškia kiekvienam skirtingai, tačiau galima įvardinti dažniausiai pasitaikančius:

 • Deginimo pojūtis šlapinantis
 • Jausmas, jog iki galo neišsituštini
 • Kėlimasis šlapintis naktį daugiau kartų nei įprastai
 • Šlapinamasi daugiau kartų, tačiau mažesniais kiekiais
 • Skausmai apatinėje nugaros dalyje
 • Skausmai pilvo apačioje
 • Šlapime šiek tiek kraujo

Labai dažnai moterims ankstyvosiose stadijose simptomų gali visai nebūti.

Kaip apsisaugoti?

Pati paprasčiausia ir svarbiausia priemonė prieš ŠTI yra įvairių higienos priemonių naudojimas. Laikantis higienos normų jūs smarkiai sumažinsite riziką susirgti šlapimo takų infekcija. Pateiksime jums dar kelis patarimus, kurie pravers apsaugai nuo jos:

 • Dažniau šlapintis dienos metu, kadangi su šlapimo pašalinamos ir bakterijos. Ypač patartina nusišlapinti per 10 minučių po lytinio akto, kadangi jo metu į šlaplę gali patekti bakterijų, kurias pašalinsite nusišlapinę. (Vartokite daugiau skysčių, tuomet ir šlapintis norėsite daugiau.)
 • Po šlapinimosi ar tuštinimosi valykite nuo priekio į galą, kad būtų išvengta šlaplės užteršimo bakterijomis iš makšties ar analinės angos.
 • Jei užsiiminėjote analiniu seksu, prieš pradedant vaginalinį seksą viską gerai nuplaukite, kad neliktų bakterijų. (Jei naudojote prezervatyvus, tuomet patartina juos pakeisti naujais.)
 • Venkite didelių kiekių kavos, arbatos, gazuotų gėrimų ir alkoholio. Šios medžiagos dirgina šlapimo pūslę, todėl gali atsirasti šiek tiek kraujavimo, o tai padidintų infekcijų riziką. Gerkite spanguokių sultis, kurios padės apsisaugoti nuo Cistitito. Jos neleidžia šlapimo pūslėje bakterijoms prikibti prie sienelių.
 • Stengtis, kad šlaplės išėjimo anga būtų kuo mažiau drėgna. Drėgna terpė labai palanki daugintis bakterijoms.

Gydymas

Vaistai nuo ŠTI skiriami kiekvienam induviduliai pagal ligos istoriją ir šlapimo tyrimo rezultatus. Gydoma antibiotikais, todėl labai svarbu laikytis gydytojo nustatyto vaistų rėžimo. Jei nutrauksite vartoti vaistus anksčiau numatyto laiko, infekcija gali atsinaujinti ir būti daug atsparesnė antibiotikams.

 

Taip pat skaitykite

nestumas
Prietarai ir teisybė apie nėštumą2015-02-16
Jau nuo senų senovės nėščios moterys gyvena prietarų ir baimių pasaulyje. Praeina šimtmečiai, o prietarai lieka tie patys. Taip pat atsiranda ir naujų. Ar iš tiesų verta tikėti šiais prietarais? Ar jie pagrįsti moksliškai?
seksas ir kunas
Kaip nesigėdyti savo kūno...2014-12-05
Turbūt nerasite nei vienos moters, kuri būtų patenkinta savo kūnu. Pagal įvairius statistinius duomenis, nepatenkintos savo kūno sudėjimu yra nuo 47 iki 90 procentų moteriškosios lyties atstovių.
rankoje laikomas muilas
Intymi higiena (2)2013-01-16
Yra moterų (ir vyrų), nuo kurių nuolat ar periodiškai sklinda nemalonus kvapas. Aišku, nebūtinai dėlto, kad žmogus nesiprausia, nors tai dažniausiai yra pagrindinė priežastis.
koju galai
Lytinio potraukio (libido) slopintojai (5)2012-06-14
Būna, jog lytinis potraukis ima ir smarkiai sumažėja ar net visiškai dingsta. Tai gali nutikti kiekvienam, todėl visada kils klausimas: dėl ko? Poreikis seksui gali reikšti daug daugiau nei paprasčiausią fizinį pasitenkinimą.
taure su svirkstu
Alkoholio ir narkotinių medžiagų poveikis2011-08-18
Tabaką rūkantiems vyrams dažnai sutrinka spermatozoidų gamyba: sumažėja jų kiekis bei deformuojami likę, todėl apvaisinus moterį tokiais spermatozoidais padidėja persileidimo ar sveikatos sutrikimų vaisiui.

Komentarai (1)

AutoriusKomentaras
Avataras
Pradedantysis (-ioji)
Prisijungė: 2011-08-03
Pranešimai: 19
2011-09-26 23:46
Vertinga info ;)

Paieška

Paklausk Mildos

Milda Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais?

Paklausk Mildos

Skaityti atsakymus

Populiariausios pozos

Naujausi komentarai

Geras gilus įsiskverbimas ir orgazmas garantuotas.
Rankos partnerio užimtos,bet nebūtina viso mylėjimosi metu mylėtis ta pačia poza.Čia man orgazmas visada super
Gera poza,orgazmas garantuotas
hello
nebandziau bet labai noreciau pabandyti. ziuresim ar mano merginai patiks, ketinu ja nustebinti sia nakti sia puikia...