Straipsnis

2014-08-01

Mitai ir faktai apie nevaisingumą

nevaisingumas

Nevaisingumas – rimta ir skaudi tema daugeliui porų. Apie jį sklando nemažai mitų, kuriuos greičiausiai sugalvojo žmonės nieko nenutuokiantys apie mediciną. Šiame straipsnyje pateikiami faktai padės jums sužinoti visą tiesą apie šią nemalonią ligą.

Mitas. Skausmingos menstruacijos gali sukelti nevaisingumą.

 

Faktas. Skausmingos menstruacijos neturi jokios įtakos nevaisingumui.

Mitas. Retos menstruacijos sukelia nevaisingumą.

Faktas. Nėra įrodyta, kad ilgesnis bet reguliarus menstruacinis ciklas sukelia nevaisingumą. Kai kurių moterų normalus menstruacinis ciklas gali tęstis 40 dienų. Galimybę pastoti apriboja tik tokių ciklų skaičius.

Mitas. Negaliu pastoti, nes po lytinio akto iš manęs išteka sperma.

Faktas. Spermos išbėgimas po lytini akto – normalus reiškinys. Iš karto po lytinio akto reikalingas spermos kiekis susimaišo su gimdos kaklelio skysčiu, o ištekančios spermos kiekis neturi jokios reikšmės.

Mitas. Vyro vaisingumas nustatomas pagal spermos konsistenciją ir kiekį.

Faktas. Spermos kiekis ir konsistencija visiškai nesusijusi su vaisingumu. Realus spermos kiekis, didžiąja dalimi, priklauso nuo spermatozoidų kiekio. O tai galima ištirti tik atlikus tyrimus per mikroskopą.

Mitas. Norint pastoti, reikia mylėtis kiekvieną dieną.

Faktas. Sperma po lytinio akto būna aktyvi moters gimdos kaklelio skystyje dar 48-72 valandas. Todėl nebūtina laikytis tokio griežto grafiko ir kasdien užsiimti seksu.

Mitas. Jei norite pastoti, jums tereikia atsipalaiduoti ir apie tai negalvoti, tada noras tapti nėščia greičiau išsipildys.

Faktas. Jei jūs vienerius metus reguliariai mylėjotės ir nepastojote, tada reikia kreiptis į gydytoją, kadangi tai gali būti medicininė problema.

Mitas. Aš niekada nesirgau jokiomis infekcijomis, o tai reiškia, kad mano kiaušintakiai sveiki.

Faktas. Daugelis infekcinių susirgimų pasireiškia latentine forma, būtent tokiu būdu jie gali sukelti nepataisomą žalą, pavyzdžiui, kiaušintakiams.

Mitas. Vyrų spermatozoidų kiekis niekada nesikeičia.

Faktas. Spermatozoidų kiekis ir judrumas gali stipriai kisti priklausomai, kiek praėjo laiko nuo ejakuliacijos. Taip pat jų kiekis gali pasikeisti ir dėl ligos pasekmių arba vartojamų vaistų.

Mitas. Aktyvi masturbacija gali sukelti spermos kiekio sumažėjimą.

Faktas. Masturbacija – normalus reiškinys tarp berniukų ir vyrų. Ji neturi jokios įtakos spermatozoidų kiekiui. Sperma negali dingti, kadangi ji nuolatos gaminasi sėklidėse.

Mitas. Nevaisingumas – moterų problema.

Faktas. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, moterims nevaisingumas pasireiškia rečiau, nei vyrams. Pasirodo, net 45% nevaisingų porų atvejų susiję su įvairiomis vyrų ligomis, ir tik 40% - moterų. Kai kuriais atvejais nevaisingumo problema gali būti partnerių nesuderinamumas.

Mitas. Visos aplinkui laukiasi, tik aš viena ne.

Faktas. Kas 6-tas žmogus turi problemų su nevaisingumu. Pagal Nacionalinio medicinos centro statistiką, 4,5 milijonai porų kasmet susiduria su nevaisingumo problema, tačiau dėl pagalbos į medikus kreipiasi tik 2 milijonai.

Mitas. Kai tik įsivaikinsite vaiką, iš karto moteris pastos.

Faktas. Medicininiai tyrimai vienareikšmiškai įrodo, kad galimybė pastoti įsivaikinus vaiką nesikeičia.

Mitas. Nevaisingumas sutinkamas tik tose porose, kurios anksčiau niekada neturėjo vaikų.

Faktas. Deja, daugelis porų, jau turinčių vaiką, taip pat susiduria su nevaisingumo problema.

 

Taip pat skaitykite

nestumas
Prietarai ir teisybė apie nėštumą2015-02-16
Jau nuo senų senovės nėščios moterys gyvena prietarų ir baimių pasaulyje. Praeina šimtmečiai, o prietarai lieka tie patys. Taip pat atsiranda ir naujų. Ar iš tiesų verta tikėti šiais prietarais? Ar jie pagrįsti moksliškai?
seksas ir kunas
Kaip nesigėdyti savo kūno...2014-12-05
Turbūt nerasite nei vienos moters, kuri būtų patenkinta savo kūnu. Pagal įvairius statistinius duomenis, nepatenkintos savo kūno sudėjimu yra nuo 47 iki 90 procentų moteriškosios lyties atstovių.
mitai apie sperma
Mitai ir tiesa apie spermą2014-03-24
Apie vyrų spermą sklinda daugybė gandų. Turbūt kiekviena mergina norėtų sužinoti kur tiesa, o kur melas. Šiame straipsnyje rasite visus atsakymus apie spermą.
nestumas
Mitai apie apsisaugojimą nuo nėštumo2014-03-06
Niekas nepaneigs, kad ši tema aktuali visiems. Galima rasti įvairiausių patarimų, kaip apsisaugoti nuo nėštumo, tačiau ar tikrai jie visi teisingi? O gal tai tik pramanai? Šiame straipsnyje bus aptarti dažniausiai sutinkami mitai susiję su šia tema.
pasimatymas
Antram pasimatymui - NE2014-02-08
Eidamos į pirmą pasimatymą merginos visada jaudinasi, nes nežino su kokiu vyriškiu teks bendrauti. O nuo pirmo susitikimo labai priklauso ar bus antras, ar ne. Žinoma, visos tikimės, kad į pasimatymą ateis simpatiškas, malonus ir žavingas jaunuolis. Tačiau...

Komentarai

Komentarų nėra

Paieška

Paklausk Mildos

Milda Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais?

Paklausk Mildos

Skaityti atsakymus

Populiariausios pozos

Naujausi komentarai

Siandien bandyta, labai patiko. Rekomenduoju
Gali pastoti bet kuriuo ciklo metu,visada atsiranda isimciu...Mano sesuo pastojo menesiniu metu,tiksliai zino kadangi...
Tau taip pasireiskia orgazmas! Kartais po orgazmo nebesinori myletis. Man orgazmo metu tripsta veidas ir/ar...
Gali skaudeti ir antra karta,man skaudejo ir antra ir trecia ir t.t. Tik kai pabandziau buti virsuje,nebejauciau...
Na keletos tikrai nežinojau. Mane kurį laiką kankina makšties išsausėjimas. Radau info...