Straipsnis

2013-04-15

Intymi depiliacija: didesnė rizika infekcijoms

moters intymi vieta

Pasirodo, kad  "braziliška" bei visokia kitokia depiliacia gali prišaukti bėdos. Anot ScienceDaily paskelbto straipsnio apie naują tyrimą, gaktos plaukų pašalinimas padidina virusinės infekcijos, vadinamos Odos moliusku (Molluscum contagiousum) riziką.

Anksčiau gaktos plaukai būdavo šalinami tik dėl religinių ar kultūrinių priežasčių, tačiau šiais lakais tai tapo madinga, ir ne tik tarp moterų, bet ir vyrų. To ištakos nėra aiškios, bet manoma, kad didelę įtaką galėjo daryti pornografijos industrija bei noras atsiriboti nuo "laukinio" gyvūnų pasaulio.

Šis užkrečiamasis moliuskas yra lėtinė lokalizuota infekcinė odos liga, kurią sukelia užkrečiamojo moliusko virusas (Molluscum contagiosum virus, MCV). Jis yra paplitęs tarp vaikų ir suaugusiųjų, kurių imuninė sistema yra pažeista dėl ligos ar narkotinių medžiagų.

Autoriai norėjo sužinoti, ar padidėjęs tokių infekcijų skaičius yra susijęs su populiarėjančia intymios vietos depiliacija. Tyrime dalyvavo pacientai, kurie apsilankė privačioje odos klinikoje Nicoje (pietų Prancūzija) nuo 2011 metų sausio iki 2012 metų kovo mėnesių. Iš per šį periodą 30-ies infekuotų atvejų, 6-ios buvo moterys, o visos grupės amžiaus vidurkis siekė 29,5 metus. Keturiems pacientams simptomai išplito į pilvo sritį, vienam - į šlaunų. Net 10-čiai atvejų pasireiškė ir kitokių susijusių odos pakitimų, tokių kaip plaukų įaugimai, karpos, folikulitas (plauko maišelio žiočių bakterinis uždegimas), cistos ir randai.

Iš 30-ies pacientų, didžioji dauguma, net 93 proc. buvo pašalinę gaktos plaukus. 70 proc. teigė tai reguliariai darantys skutant, o likusieji - depiliuojant. Tyrimo autoriai teigia, kad užkrečiamasis moliuskas ir taip plinta labai lengvai (nuo odos ant odos liečiantis su sergančiuoju, ligonis gali pernešti virusą į kitas savo kūno vietas liesdamas ar krapštydamas bėrimą), tačiau įbrėžimai bei kiti odos pažeidimai, palikti po plaukų šalinimo procedūrų, viską tik palengvina.

 

Taip pat skaitykite

venerines ligos
Kaip atpažinti venerines ligas?2014-08-19
Seksas gali ne tik suteikti malonumą, bet ir sugadinti jūsų gyvenimą. Tai - venerinės ligos. Šis straipsnis padės atpažinti dažniausiai sutinkamas venerines ligas. Jei pastebėjote kokius nors simptomus, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
sekso pagalba smegenims
Seksas gali padėti jūsų atminčiai (1)2014-01-15
Pasirodo seksas gali prisidėti ir prie jūsų protingėjimo! Mokslininkai teigia, kad jis skatina smegenų ląstelių augimą bei gerina ilgalaikę atmintį. Tyrimą atlikę mokslininkai iš Merilendo universiteto nustatė, kad poravimosi metu...
moteris laikanti kriause
Kūno sudėjimas padeda nuspėti sveikatos būklę2013-02-18
Pasirodo, kad kūno sudėjimas gali nusakyti daugiau nei kokio tipo maudymosi kostiumėlį tinkamiausia dėvėti. Naujas tyrimas, kurį atliko grupelė mokslininkų iš Kalifornijos universiteto, paneigė anksčiau gyvavusį įsitikinimą.
vyras ir moteris buciuojasi
Seksas gydo...2013-02-03
Statistikos duomenimis, vedę vyrai ir ištekėjusios moterys gyvena ilgiau už vienišus. Medikai ilgai galvojo apie šį fenomeną ir galiausiai priėjo išvados, kad ilgesnio gyvenimo priežastis yra būtent seksas.
porele mieganti lovoje
Erotiniai sapnai2012-11-02
Net ir šiais lakais, kai sekso tematika atviresnė nei ankščiau, yra žmonių, kuriems erotinis sapnas gali sukelti nerimą. Ypač tais atvejais, kai jis toks gašlus, kad net sunku pagalvoti apie tokį scenarijų realybėje.

Komentarai (3)

AutoriusKomentaras
sima
Svečias
2013-12-18 00:37
nepasakyciau,kad sie susirgimai nera dazni. tiesiog galbut nelabai garsiai apie juos kalbama. teko dometis ir susidurti su siuo virusu. sergamumas (cia turiu omenyje Lietuva) pakankamai didelis.
beda tame, kad sis virusas gali atsirasti bet kurioje kuno vietoje. susirgimu jis palaikomas tik tuomet,kai atsiranda intymioje srityje. o tarkim, atsirades ant veido, ranku, kaklo ar kur kitur, daznai palaikomas paprastu spuogu,karpute...
Samantas
Svečias
2013-04-17 19:11
Nu jo man irgi nepatikimai atrodo tokia imtis, bet kaip ir cia raso kaip ir teko internete panarsyti, kad padaryti didesne imti reiketu arba apjungti daugelio saliu rezultataus arba vesti tyrima 10 metu, nes tokie susirgimai tikrai nera jau tokie dazni...
Nu geras :)
Svečias
2013-04-17 17:08
Rašot bele tik rašyti :D
Imtis 30 jums atrodo pakankama tokioms išvadoms daryti? Ir net jei gauti rezultatai yra statiškai patikimi, tokio dydžio imtis pati savaime padaro išvadas nepatikimas. Neskubu teigti, kad visa tai ne tiesa, tačiau vertinimas neatsakingas.

Paieška

Paklausk Mildos

Milda Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais?

Paklausk Mildos

Skaityti atsakymus

Populiariausios pozos

Naujausi komentarai

Siandien bandyta, labai patiko. Rekomenduoju
Gali pastoti bet kuriuo ciklo metu,visada atsiranda isimciu...Mano sesuo pastojo menesiniu metu,tiksliai zino kadangi...
Tau taip pasireiskia orgazmas! Kartais po orgazmo nebesinori myletis. Man orgazmo metu tripsta veidas ir/ar...
Gali skaudeti ir antra karta,man skaudejo ir antra ir trecia ir t.t. Tik kai pabandziau buti virsuje,nebejauciau...
Na keletos tikrai nežinojau. Mane kurį laiką kankina makšties išsausėjimas. Radau info...