Straipsnis

2015-11-04

Visos meilės stadijos

meiles stadijos

Apie meilę kalbama visur: televizijoje, internete, knygose ir žurnaluose. Psichologai šį nuostabų jausmą be jokio gailesčio išnarstė po kaulelį ir sugriovė visus mūsų stereotipus.

Didinga, nežemiška, nepaaiškinama ir įkvepianti meilė trunka ne metus, ne tris ir ne dešimt, kaip naiviai teigė diletantai. Jos terminas... 20-30 sekundžių.

Egzistuoja keturios meilės vystymosi stadijos: meilės stadija, nuosavybės stadija, manipuliavimo stadija ir bendradarbiavimo stadija.

Pirmoji – meilės stadija

Tai būsena, kai mūsų ego tarsi ištirpsta. Pavyzdžiui, jūs einate gatve ir pamatote žavų nepažįstamąjį, jo grožis jus užburia ir jūs „išsilydote“. Esate tik jis ir jūs. Tai vientisumo būsena, kai nėra jokių lūkesčių. Tuo momentu jums nesvarbu, ar jūsų nepažįstamasis yra vedęs ar turi draugę. Jūs tiesiog ištirpstate jame ir apie save visiškai negalvojate.Štai ji, Meilė iš didžiosios raidės!Negailestingi psichologai tvirtina, kad tokia būsena įprastai trunka nuo kelių sekundžių iki kelių dienų. Kartais tai gali tęstis metus, tik, jei Meilės objektas visiškai nepasiekiamas. Pavyzdžiui, tokia meilė gali būti kokiai nors kino žvaigždei. Būtent tokia buvo karžygių Meilė nuostabiai Damai trubadūrų epochoje, kadangi aistros objektas buvo kažkieno žmona ar mergina. Žmogaus sielos gydytojai primygtinai reikalauja netikėti šiomis iliuzijomis ir nelaukti tokios meilės iš savo partnerių.
 


Antroji stadija – nuosavybės stadija

Šios būsenos esmė - „turėti“. Į tokią stadiją du žmonės pereina iš karto po pažinties. Įvykus kontaktui, staiga atsiranda abipusiai lūkesčiai, tai kas kitaip vadinama, „tikėjimu“ ir „viltimi“. Šių lūkesčių-sąlygų formulė gana paprasta: „Jei tu atitiksi mano lūkesčius, aš tave iš naujo įsimylėsiu“. Kadangi kalbama apie nuosavybės santykius, tai svarbiausias ir vienintelis lūkestis – žmogus priklauso tik man. Psichologai pataria trumpam sugrįžti į mokyklos laikus ir įsivaizduoti klasę. Mes įeiname ir atsisėdame į suolą, išsitraukiame juodą rašiklį ir didelėmis raidėmis ant jo užrašome savo inicialus, pranešdami visiems: „Dabar tai MANO suolas! Ir tik MANO!” Šią būseną galima palyginti su Meilės stadija. Tarp jų matomas didžiulis skirtumas.

Meilė gali pereiti į antrą stadiją, jei objektas visiškai atitinka lūkesčius, kas praktiškai neįmanoma, ir todėl šioje stadijoje dažnai pasitaiko nusivylimų, ir pavydo. Ir, žinoma, nuoskaudos. Beje, kas yra nuoskauda? Pasak psichologų, tai tokia būsena, kai žmogus nesugeba išreikšti savo nepasitenkinimo, manydamas, kad objektas PATS turi viską suprasti.Kiek laiko trunka nuosavybės stadija? Nuo kelių sekundžių iki dešimties ir daugiau metų. Beje, šiai stadijai būdingas dar vienas teiginys: „Aš be tavęs negaliu!“ Iš tikrųjų, juk blogai be suolo su savo inicialais... Trečioji – manipuliavimo stadijaĮ šią stadiją pora pereina tada, kai vienas iš partnerių suvokia savo misiją tos sferos, kurioje jie abu randasi. Misija – tai prasmė, dėl ko jie čia „susirinko“. Šeimoje – tai vaiko auklėjimas, socialinėje sferoje – pagalba ir palaikymas, bendravimo poreikių realizavimas. Tarkim, vienas iš partnerių suvokė misiją, o kitas – ne. Tokiu atveju pirmasis pradeda manipuliuoti kitu. Pavyzdžiui, žmona žino, kad jos vyras eina šoną. Santykių pradžioje ji kėlė skandalus, pavydo scenas, kadangi vyras neatitiko jos lūkesčių ir nenorėjo būti jos nuosavybe. Pagaliau ji suvokė, kad jie vis tik šeima, gyvena dėl vaikų, ir būtent jų auklėjimas yra santykių prasmė čia ir dabar. Kaip jai elgiasi? Norėdama išsaugoti šeimą, ji pradeda apsimetinėti, kad viskas gerai, ji „nepastebi“ jo dažno nebuvimo namie arba svetimų kvepalų ant jo marškinių... Apie tokias moteris dažniausiai sakoma, kad jos išmintingos. Ir tai tiesa.


Kai tik partneriai pereina į šią stadiją, skandalų kiekis gerokai sumažėja, šeimyninio gyvenimo kokybė pagerėja.

Deja, ši ramybė pagrįsta priverstiniu melu.Ketvirtoji – bendradarbiavimo stadijaDabar ir antrasis partneris suprato santykių misiją. O tai reiškia, kad nebereikia manipuliuoti vienas kitu. Atsiranda tiesioginių ir nuoširdžių santykių galimybė, natūralių jausmų išreiškimas.Šioje stadijoje yra aiškus vaidmenų pasiskirstymas ir bendras tikslas (vaikų auklėjimas, seksualinio malonumo patenkinimas, pagalba vienas kitam – priklausomai nuo sferos). Galbūt esate sutikę tokių porų, kur žmonės gyvena kartu, augina, pavyzdžiui, vaiką, tačiau abu atvirai užmezga seksualinius santykius su kitais žmonėmis. Psichologai tvirtina, kad tai ne juokdariai, o žmonės, kurie pasiekė aukščiausią savo santykių prasmės lygį ir jaučiasi laimingi. Šioje stadijoje nėra pavydo, kadangi nėra nuosavybės jausmo. Partnerių ryšys pagrįstas nuoširdumu ir supratingumu, tarsi kiekvienas iš jų sakytų: „Aš galiu gyventi ir be tavęs, tačiau tai man nepatogu“. Istorinė patirtis rodo, kad tokios poros – pačios tvirčiausios, o jų ryšys – pats ilgiausias.Daugelis porų (apie 90 procentų) per visą savo bendrą gyvenimą neperžengia nuosavybės stadijos ribų. 7 procentai porų pasiekia trečia stadiją, ir tik nedidelis skaičius porų pereina į bendradarbiavimo stadiją. Kodėl taip nutinka? Specialistai tvirtina, kad mums trukdo asmeniniai stereotipai, įsitikinimai ir religinės pažiūros, ir tiesiog elementaraus psichologinio išsilavinimo trūkumas. Todėl jie siūlo atkreipti dėmesį į teigiamą vakarų patirtį, kreiptis į šeimos psichologus. Juk, kai mums skauda galvą, mes nekenčiame, o geriame vaistus. Tačiau meilės srityje dažniausiai elgiamės labai nerūpestingai.

Taip pat skaitykite

santykiai
8 klausimai prieš vedybas2015-12-05
Prieš apsisprendžiant tuoktis, psichologai paruošė aštuonis klausimus, kurie padės apsisaugoti nuo nemalonių staigmenų ir išvengti abiem sugadinto gyvenimo.

feng shui
Pirmas pasimatymas pagal fengšui2015-07-20
Pagaliau. Jis jus pakvietė į pirmą pasimatymą restorane. Jūs maloniai susijaudinusi, išsimatavote visą garderobą ir apskambinote visas drauges „pasikonsultuoti“ ką apsirengti, kaip elgtis ir panašiai.
porele
9 būdai kaip susipažinti ekspromtu2015-07-06
Kur dabar galima susipažinti su vyru? Daugelis moterų į šį klausimą atsakytų: „Šiais naujausių technologijų laikais – tik internetu“. O kur dingo tokios pažintys kaip flirtas sporto klube, bare ar netgi gatvėje?
moteris flirtuoja
5 flirto tipai2015-03-02
Džefris Holas, mokslininkas iš Kanzaso universiteto, sukvietė 5100 moteris ir vyrus, ir stebėjo jų elgesį, kaip jie užmezga pažintis. Šio tyrimo metu paaiškėjo, kad yra penki skirtingi flirto tipai: Fizinis, Tradicinis, Mandagus, Jausmingas, Žaismingas.
sudetingi santykiai
Kaip pamiršti seną meilę2014-09-19
Viena iš skausmingiausių išsiskyrimo problemų – nesugebėjimas akimirksniu ištrinti malonių akimirkų iš atminties. Fantastiniuose filmuose herojai gali kada tik panorėję ištrinti savo atmintį. O ką daryti realiame gyvenime, kaip atsikratyti kankinančių prisiminimų?

Komentarai

Komentarų nėra

Paieška

Paklausk Mildos

Milda Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais?

Paklausk Mildos

Skaityti atsakymus

Populiariausios pozos

Naujausi komentarai

Siandien bandyta, labai patiko. Rekomenduoju
Gali pastoti bet kuriuo ciklo metu,visada atsiranda isimciu...Mano sesuo pastojo menesiniu metu,tiksliai zino kadangi...
Tau taip pasireiskia orgazmas! Kartais po orgazmo nebesinori myletis. Man orgazmo metu tripsta veidas ir/ar...
Gali skaudeti ir antra karta,man skaudejo ir antra ir trecia ir t.t. Tik kai pabandziau buti virsuje,nebejauciau...
Na keletos tikrai nežinojau. Mane kurį laiką kankina makšties išsausėjimas. Radau info...