Straipsnis

2014-09-19

Kaip pamiršti seną meilę

sudetingi santykiai

Viena iš skausmingiausių išsiskyrimo problemų – nesugebėjimas akimirksniu ištrinti malonių akimirkų iš atminties. Fantastiniuose filmuose herojai gali kada tik panorėję ištrinti savo atmintį. O ką daryti realiame gyvenime, kaip atsikratyti kankinančių prisiminimų?

Yra trys pagrindiniai išsiskyrimo scenarijai:

1. Jus paliko ir toks smūgis jums yra nepakeliamas.
2. Jūs buvote išsiskyrimo iniciatorius, tačiau praėjus kuriam laikui, prisiminimai apie buvusią meilę vis dažniau šmėsčioja jūsų galvoje. Gali būti, kad buvęs partneris, kuris nenorėjo išsiskirti, kažkokiu būdu vis apie save primena.
3. Santykiai tiesiog išsisėmė, tačiau išsiskyrimas neatnešė laimės, gyvenimas nesikeičia į gerąją pusę, ir jūs gailitės savo sprendimo. Jūs negalite pamiršti buvusios meilės ir nežinote, ar verta pas ją sugrįžti.

1. Išsiskyrimas – lėta mirtis.

Tarsi dar vakar mylėjote ir buvote mylimas, o dabar kiekviena diena jums primena, kad visa tai tebuvo praėjusi meilė. Pasak psichologų, išsiskyrimo priežastis vaidina didelį vaidmenį žmogaus gyvenime. Nuo to priklauso jo tolimesnis gyvenimas. Dažnai draugai ir artimieji siūlo susirasti kitą žmogų. Manoma, kad nauja pažintis greičiau padės pamiršti seną meilę.

Pavojus. Susirasti naują partnerį iš karto po išsiskyrimo ne visada gera mintis. Tai pažeidžia savimeilę ir suteikia daugiau kompleksų, pavyzdžiui, moteris pradeda galvoti: „Jis nuėjo pas kitą, todėl, kad ji gražesnė, protingesnė, geriau gamina.“ Iš karto kyla klausimas: „O kuo aš blogesnė?“. Prasideda savęs gailėjimas, daugybė kamuojamų klausimų, lyginimas su naująja buvusiojo mergina ir t.t. O esant tokiai būsenai bus ne tik sunku pamiršti apie buvusius santykius, bet ir sukurti naujus.

Ką daryti ir kaip pamiršti?

1. Priimti. Norint pakeisti situaciją, reikia ją suvokti – tai pirmoji „išgijimo“ taisyklė. Nereikia tikėtis, kad praėjus pusei metų jis sugrįš ir maldaus priimti atgal. Taip pat negalvokite, kad jums pavyks susigrąžinti buvusįjį, jei numesite penkis kilogramus arba patapsite blondine. Anot psichologų, būtina suprasti, kad nei jūs, nei konkurentė esate išsiskyrimo priežastis, o tas žmogus, kuris nusprendė jus palikti.

2. Laikas ir nusiteikimas. Tokioje situacijoje dažnai girdimas patarimas, reikia labiau save mylėti ir skirti daugiau laiko mėgstamiems pomėgiams. Tačiau tai ne visai tikslus patarimas. Pirmiausia reikia laiko. Laikas iš tiesų gydo žaizdas. Bet vien tik laiko nepakanka. Reikia su savimi dirbti, stengtis pozityviai mąstyti.

Žinoma, panašioje situacijoje nėra taip lengva surasti džiugių akimirkų. Bet kuo dažniau nusišypsosite, tuo greičiau pamiršite skausmą ir pradėsite sveikti. Lankykite linksmus renginius, žiūrėkite komedijas, važiuokite į kitą miestą, šokite su parašiutu – tiks bet koks užsiėmimas. Džiaugtis galima išmokti. Tačiau jei jums nejuokinga žiūrint komediją, jums nemalonūs pokalbiai su drauge, ir jūs vis dažniau apima depresija, kuo skubiau kreipkitės į specialistą.

2. Uždaryk paskui mane duris, aš išeinu.

Jūs priėmėte sprendimą skirtis. Tačiau mintys apie jūsų buvusįjį ir santykius jus aplanko vis dažniau. Jūs nesistengiate pamiršti senos meilės, todėl, kad nenorite pamiršti ir norite ją susigrąžinti.

Pavojus. Tai negatyvi situacija. Nors yra žinoma atvejų, kai poros, išsiskyrusios ir po metų vėl suėjusios kartu, laimingai nugyvena visą gyvenimą. Tačiau tai išimtys.

Noras vėl susitaikyti slypi ne situacijoje, o jūsų būsenoje. Dažniausiai taip elgiasi žmonės, kurie savimi nepasitiki. Vietoj to, kad dirbtų su savimi ir stengtųsi žiūrėti į ateitį, jie grįžta į senus prisiminimus, galvoja apie senai pasibaigusius santykius, prisimena buvusį partnerį ir fantazuoja, kad šį kartą viskas bus kitaip.

Ką daryti ir kaip elgtis?

Jums pasisekė, jei jūsų situacija yra viena iš minėtų išimčių. Tačiau jei ne, susigrąžinti senos meilės neverta, kadangi ji tik trukdys judėti į priekį. Psichologai tokiems žmonėms siūlo pagalvoti kas privedė prie išsiskyrimo. Į šį klausimą atsakymą rasite tik geriau save pažinę, išnagrinėję visas savo asmenybės gerąsias ir blogąsias puses.

Jei toks žmogus randa savyje jėgų ir pradeda su savimi dirbti, po kiek laiko jis suvokia visas išsiskyrimo priežastis. Kadangi šio proceso metu žmogus keičiasi, tai buvę santykiai nebėra jo tikslas, jis pasiruošęs eiti į priekį.

3. Meilė dar kažkur yra.

Ši situacija būdinga žmonėms, turintiems patirties. Išsiskyrimas gali būti ne tik pabaiga, bet pradžia. Svarbu suvokti ir išsiskyrimo priežastis, ir priežastis, dėl kurių meilės užmiršti negalima. Pasak psichologų, dažniausiai santykiai atšąla po konfliktų dėl vaidmenų pasiskirstymo šeimoje, neišpildytų lūkesčių, o svarbiausia, neišsakytų troškimų vienas kitam.
Tokie troškimai gali būti skirstomi į paprastus ir daugialypius. Pavyzdžiui, vyras tikisi, kad žmona sutiks jį po darbo gražiai apsirengusi. Bet apie tai jis jai neužsimena. O žmona, pragyvenusi dešimt ir dagiau metų su vyru, mažiau rūpinasi savo išvaizda, ypač, kai būna namie. Ir ji vyrą sutinka apsirengusi chalatu. Vyras kasdien patiria nepasitenkinimą, atsiranda dirglumas, dingsta sekso norėjimas.

Antra santykių atšalimo priežastis yra gyvenamos vietos klausimas. Čia kalbama apie, kai poros gyvena kartu su tėvais arba jau su suaugusiais vaikais. Nei vieni, nei kiti neturi asmeninio gyvenimo. Prasideda trintis. Laikui bėgant keičiasi ir santykiai.

Pavojus. Jūs negalite pamiršti buvusių santykių, pavyzdžiui, juose jautėtės komfortiškai, arba jus sieja gražūs bendri prisiminimai. Tačiau tai nėra geriausia mintis vėl juos atnaujinti. Netgi patys paprasčiausi buitiniai įpročiai arba bendravimas su artimaisiais ir bendrais pažįstamais gali jus smukdyti.

Ką daryti ir kaip elgtis?

Ši situacija skausminga mažiausiai, kadangi jūs viską aptarėte ir nusprendėte abu užbaigti santykius. Juos bus nesunku pamiršti. Bendrus įpročius, tradicijas ir prisiminimus turite pakeisti savais. Juose neturi konfigūruoti jūsų buvęs partneris. Jei jūsų nesieja vaikai, geriausia visai nesimatyti arba tai daryti išimtiniais atvejais. Tačiau čia svarbus dar vienas momentas.

Sugrįžimas

Jei išsiskyrimo priežastis buvo neišsakyti lūkesčiai ir nuoskaudos, situaciją galima greitai išspręsti. Tačiau dažnai pasitaiko tokių atvejų, kad poros nesugeba pačios kažką aptarinėti ir nusprendžia išsiskirti. Į specialistus kreipiasi tik kai kurios poros, o jis tikrai galėtų padėti. Psichologas atlieka „vertėjo“ darbą – klauso tai vieno, tai kito ir perteikia mintį taip, kad abu partneriai suprastų apie ką kalbama.

Jei priežastis – būsto klausimas – ją taip pat galima išspręsti. Tokios poros turi išmokti skirti daugiau laiko vienas kitam, pavyzdžiui, kelis kartus per savaitę išeiti kartu pasivaikščioti. Vaikščiodami žmonės pradeda bendrauti, tarp jų vėl atsiranda intymi erdvė, ir palaipsniui atsiranda jausmai.

 

Taip pat skaitykite

santykiai
8 klausimai prieš vedybas2015-12-05
Prieš apsisprendžiant tuoktis, psichologai paruošė aštuonis klausimus, kurie padės apsisaugoti nuo nemalonių staigmenų ir išvengti abiem sugadinto gyvenimo.

meiles stadijos
Visos meilės stadijos2015-11-04
Apie meilę kalbama visur: televizijoje, internete, knygose ir žurnaluose. Psichologai šį nuostabų jausmą be jokio gailesčio išnarstė po kaulelį ir sugriovė visus mūsų stereotipus.
feng shui
Pirmas pasimatymas pagal fengšui2015-07-20
Pagaliau. Jis jus pakvietė į pirmą pasimatymą restorane. Jūs maloniai susijaudinusi, išsimatavote visą garderobą ir apskambinote visas drauges „pasikonsultuoti“ ką apsirengti, kaip elgtis ir panašiai.
porele
9 būdai kaip susipažinti ekspromtu2015-07-06
Kur dabar galima susipažinti su vyru? Daugelis moterų į šį klausimą atsakytų: „Šiais naujausių technologijų laikais – tik internetu“. O kur dingo tokios pažintys kaip flirtas sporto klube, bare ar netgi gatvėje?
moteris flirtuoja
5 flirto tipai2015-03-02
Džefris Holas, mokslininkas iš Kanzaso universiteto, sukvietė 5100 moteris ir vyrus, ir stebėjo jų elgesį, kaip jie užmezga pažintis. Šio tyrimo metu paaiškėjo, kad yra penki skirtingi flirto tipai: Fizinis, Tradicinis, Mandagus, Jausmingas, Žaismingas.

Komentarai

Komentarų nėra

Paieška

Paklausk Mildos

Milda Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais?

Paklausk Mildos

Skaityti atsakymus

Populiariausios pozos

Naujausi komentarai

Siandien bandyta, labai patiko. Rekomenduoju
Gali pastoti bet kuriuo ciklo metu,visada atsiranda isimciu...Mano sesuo pastojo menesiniu metu,tiksliai zino kadangi...
Tau taip pasireiskia orgazmas! Kartais po orgazmo nebesinori myletis. Man orgazmo metu tripsta veidas ir/ar...
Gali skaudeti ir antra karta,man skaudejo ir antra ir trecia ir t.t. Tik kai pabandziau buti virsuje,nebejauciau...
Na keletos tikrai nežinojau. Mane kurį laiką kankina makšties išsausėjimas. Radau info...