Straipsnis

2011-12-21

Gaktos utėlės

moteris gydytoja

Peduculosis Pubis yra pilkai baltos ar rožinės spalvos parazitinis užkratas dažnai vadinamas gaktos utėlėmis, kurios neįtikėtinai gerai prisitaiko prie grubių kūno plaukų. Jos dažniausiai atsiranda gaktos ar išangės srityse, tačiau užsikrėtus jų galima rasti ir kitose kūno vietose, pavyzdžiui, antakiuose bei blakstienose.

Suaugusi utėlė gyvena apytiksliai 30 dienų, tačiau jei nėra prisikabinusi prie žmogaus gali išgyventi tik iki 24 valandų. Jos dažnai poruojasi ir deda savo kiaušinėlius (glindas) plaukų šaknyse. Glindos išsiperi per vieną, o suauga per apytiksliai 3 savaites.

Simptomai

Pirminiai utėlių užkrato požymiai yra nuolatinis niežulys, dirglumas bei mažų, baltų dėmelių atsiradimas užkrėstose plaukų šaknyse. Dažnai tose vietose, kuriose jos įkanda, atsiranda pūliniai.

Plitimas

Nėra įprasta rasti šių utėlių kur nors kitur nei ant užsikrėtusio žmogaus, nebent jos nukrenta arba yra perduodamos kartu su kūno plaukais. Dažniausias kito žmogaus užkrėtimo būdas - lytinis kontaktas. Taip pat jos gali būti perduotos, kai du žmonės miega kartu, išlaiko ilgą kūnų arba su užkrėsta patalyne, drabužiais ar tualeto dangčiais kontaktą.

Gydymas

Gydymui naudojami įvairūs receptiniai ir nereceptiniai insekticidai. Mirusios glindos iš plaukų gali būti pašalinamos šukuojant, o randamas ant akies vokų ar antakių - pincetu. Dėl išsamesnės informacijos pasikonsultuokite su gydytoju.

Atminkite, kad po efektyvaus gydymo, niežulys tęsis keletą dienų, o visi drabužiai bei patalynė, naudota infekcijos metu, turi būti išskalbta karštame vandenyje.

 

Taip pat skaitykite

laboratorija
Pūslelinė2012-06-27
Paprastosios pūslelinės virusas (PPV, geriau žinomas kaip pūslelinė) būna dviejų tipų: lūpų arba genitalijų. Pirmuoju atveju infekcija pasireiškia peršalimo opomis ir lūpų pūslelėmis. Priešingai nei genitalijų pūslelinė, šis atvejis nėra priskiriamas prie LPL!
moteris gydytoja
Niežai2012-01-13
Niežai yra odos infekcija, kurią sukelia mažytė erkė, vadinama Sarcoptes Scabiei. Tai yra labai varginantis parazitas, kuris greitai subręsta ir gali užkrėsti visus namus. Jie sukelia stiprų niežulį, kuris dažnai sustiprėja naktį.
moteris gydytoja
Trichomonozė2011-12-22
Trichomonozė – tai viena iš dažniausių lytiškai plintančių infekcijų pasaulyje. Dažnai trichomonoze sergantys asmenys serga ir kitomis lytiškai plintančiomis ligomis, pvz.: chlamidioze bei gonorėja.
laboratorija
Citomegalo virusas 2011-12-14
Citomegalo virusas (CMV) yra paprastosios pūslelinės viruso (PPV) padermė. CMV retai sukelia rimtų problemų paprastam (sveikam) suaugusiajam, išskyrus žmones, turinčius nusilpusią imuninę sistemą.
moteris gydytoja
Mielių infekcijos2011-12-02
Mielių infekcijas sukelia Candida albicans grybelis. Hormonų kiekių sutrikimai nėštumo metu, gimdymo kontrolės tablečių vartojimas ir normalaus pH pasikeitimas makštyje – visi šie veiksniai, patirti menstruacijų metu, gali sukelti mielių infekciją.

Komentarai

Komentarų nėra

Paieška

Paklausk Mildos

Milda Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais?

Paklausk Mildos

Skaityti atsakymus

Populiariausios pozos

Naujausi komentarai

Siandien bandyta, labai patiko. Rekomenduoju
Gali pastoti bet kuriuo ciklo metu,visada atsiranda isimciu...Mano sesuo pastojo menesiniu metu,tiksliai zino kadangi...
Tau taip pasireiskia orgazmas! Kartais po orgazmo nebesinori myletis. Man orgazmo metu tripsta veidas ir/ar...
Gali skaudeti ir antra karta,man skaudejo ir antra ir trecia ir t.t. Tik kai pabandziau buti virsuje,nebejauciau...
Na keletos tikrai nežinojau. Mane kurį laiką kankina makšties išsausėjimas. Radau info...