Straipsnis

2012-11-11

Problema: per greitai "baigiu"!

vyras ir moteris nusisuke lovoje

Ankstyva ejakuliacija - kuomet sėkla išsiveržia daug anksčiau nei to nori vyras. Tokiais atvejais ją sunku suvaldyti ir tai yra viena iš labiausiai paplitusių seksualinių problemų. Tačiau ganėtinai sudėtinga apibrėžti laiką, kada tai būna per anksti. Pasitaiko tokių atvejų, kai vyrai skundžiasi per greita ejakuliacija galėdami tęsti net ir 20 minučių. Tai aiškiai parodo skirtingus žmonių požiūrius į tai, kas yra normalu.

Europoje 2006 metais seksualinės medicinos kongreso metu buvo priimta, kad normalus sveikas vyras vidutiniškai gali tęsti apie 7 min. ir daugiau, o turintis šią problemą - tik apie pusantros. Taip pat buvo pranešta, kad net 2,5 proc. vyrų ejakuliuoja neišbuvę ir 90 sekundžių moters makštyje.

Įvairiose šalyse atliekamų apklausų rezultatai dažnai būna labai panašūs - vidutiniškai apie 10 proc. vyrų yra susidūrę su šia problema. Anksčiau manyta, jog tokia bėda kamuoja jaunesnius, kuriems su amžiumi vis geriau sekasi perimti kontrolę. Tačiau dabar, dėka plačių ir išsamių tyrimų, žinoma, kad ir sulaukus vidutinio amžiaus ši problema pakankamai opi.

AR TAI RIMTA BĖDA?

Daugeliu atveju taip, nes tai vyrus verčia jaustis nusivylusiais ir nepilnaverčiais bei abiems partneriams atima galimybę pilnai pasitenkinti. Kartais net kyla grėsmė žlugti santuokai.

Yra atvejų, kuomet būklė tokia bloga, jog vyras negali turėti lytinių santykių, nes ejakuliuoja dar net nepatekus į makštį. Tai itin griauna pasitikėjimą savimi bei vargina ir erzina partnerę.

KAS JĄ SUKELIA?

Daugelį metų sekso ekspertai manė, jog ją sukelia per ankstyva seksualinė sueitis, dažniausiai atliekama neapdariai skubant (nenorint būti užtiktiems). Kitaip sakant, vis dar gyvenantys su tėvais ir neturintys privačios savo erdvės paaugliai pradėdami lytinį gyvenimą daugelį atvejų, priešingai nei suaugę, seksu užsiiminėja nuolat skubėdami. Toks natūralus savęs privertimas kuo greičiau baigti esą palieka tam tikras nemalonias pasekmes. Tačiau tolimesnių plačių tyrimų ir apklausų metu nustatyta, kad dauguma besiskundžiančiųjų negyveno pagal šį scenarijų.

Verta paminėti, kad evoliuciniu požiūriu vyrai, kurie sugebėdavo greičiau pasiekti orgazmą ir ejakuliuoti, turėdavo daugiau šansų susilaukti palikuonių. Negana to, įvairių tyrimų metu pastebėta, kad su ankstyva ejakuliacija yra susidurę ir besiskundžiančiųjų tėvai. Atsižvelgiant į tai, galima daryti prielaidą, kad tokie sutrikimai gali būti daugiau paveldėti negu išmokti/išsiugdyti.

Galiausiai, nėra jokių abejonių, kad prie to labai daug prisideda nervai ir nerimas. Turbūt todėl daugelis vyrų alkoholį įvardiją kaip vieną iš priemonių, norint tęsti ilgiau. Kad ir kaip bebūtų, mes jokiais būdais nerekomenduotume to naudoti kaip gydymo.

LENGVOS STADIJOS GYDYMO BŪDAI

Jeigu jūs kenčiate nuo lengvos ankstyvos ejakuliacijos formos – greičiausiai nėra tikslo kreipti į specialistus. Ką reiškia lengva? Na pavyzdžiu, jūs galite tęsti apie 5 minutes, tačiau neilgiau 10.

Kodėl? Jums turėtų pakakti išmokti kontroliuoti savo mintis. Kitaip sakant, kulminacijai esant jau visai šalia, nukreipti mintis ir nuslopinti susijaudinimą. Taip pat, pagelbėtų ir judesių sulėtinimas.

Vietinio anestetinio poveikio gelis

Juo, kelios minutės prieš sueitį, padengiamas varpos stormuo (kotas). Nors ir labai reklamuojamas kaip puikus būdas atitolinti ejakuliaciją, daugelis ekspertų į tai žiūri skeptiškai. Pagrinde dėl to, kad šio tipo gelis gali smarkiai nuslopinti partnerės seksulinius pojūčius bei sukelti priešišką odos reakciją.

Prezervatyvai "Long love" (liet. Ilga meilė)

Tai idėja, siekiant sumažinti makšties sudirginimus, sugalvota Vokietijos mokslininkų. Šių prezervatyvų viduje yra vietinio anestetinio gelio benzokaino arba lidokaino. Jie labai greitai paplito visame pasaulyje, todėl jau galima įsigyti įvairiausių prekinių ženklų.

Daugelis išbandžiusiųjų pripažįsta, kad jie savo funkciją atlieka ganėtinai neblogai, tačiau vis tiek išlieka rizika sudirginti varpos odą.

SUNKIOS STADIJOS GYDYMO BŪDAI

Visų pirma reikėtų pasakyti, kad jeigu jau kenčiate nuo sunkios stadijos ankstyvos ejakuliacijos, tuomet neišsiversite be specialistų/gydytojų privačių konsultacijų.

Masters-Johnson metodika

Šis gydymo metodas yra veiksmingas daugybei vyrų, tačiau tik tuomet, kai abu partneriai pasiruošę įdėti pastangų. O taip būna ne visada!

Amerikiečių gydytojų Masters‘o ir Johnson‘o sukurta metodika yra paremta varpos suspaudimo technika. Ji panaikina susijaudinimą ir atitolina kulminaciją, todėl laikantis instrukcijų, po keleto savaičių išsiukdomas gebėjimas tęst daug ilgiau.

Instrukcija:

  • Pozoje, kuomet esate vienas priešais kitą, partnerė būna pasiruošusi apimti vyro varpą taip, kad vienoje jos pusėje būtų nykštys, o kitoje (ties varpos galvutės pabaigos briauna) rodomasis ir vidurinysis pirštai.
  • Kai partneris jaučia, kad kulminacija jau netoli, perspėja partnerę apimti ir tvirtai suspausti varpą. Nebijokite, tai visiškai neskausminga.

Ar ši technika pasiteisina?

Daugybė vyrų teigia, kad po kelių mėnesių treniruočių jiems pavyko sukontroliuoti ejakuliacija ir tęsti daug ilgiau. Bet kokiu atveju, jinai suveiks tikt tuomet, kai yra atliekama tiksliai kaip nurodyta.

Deja, dėl informacijos trūkumo, tai pasiekti pavyksta ne visiems. Dauguma apie šį metodą sužino iš interneto, todėl labai sunku suprasti tam tikrus jos niuansus. Technikai įsisavinti reikalingas individualus apie tai išmanančių specialistų konsultavimas arba bent jau jos kūrėjų mokomasis video, kurio dar neteko aptikti.

Prieš išbandant šį metodą, mūsų patarimas būtų pasikonsultuoti su šios srities specialistais. Tikime, jog apie šį metodą išmanančių yra ir Lietuvoje, tiesiog reikia nebijoti eiti, ieškoti ir klausti.

Antidepresantai

Pastaraisiais metais buvo įrodyta, kad ankstyvos ejakuliacijos problemą galima sėkmingai gydyti antidepresantais, vartojant juos kelios valandos prieš lytinį aktą. Dažniausiai būna naudojami SSRI (selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai) grupės preparatai.

Toks gydymo būdas gali pasirodyti ganėtinai keistas, tačiau dauguma antidepresantų pasižymi atitolusios ejakuliacijos šalutiniu efektu. Daugumai, žinoma, toks poveikis nepriimtinas, tačiau tiems, kurie kenčia per greit "baigdami", jis gali ir pasitarnauti. Dažniausiai naudojami – fluoksetinas (Prozac), sertralinas (Lustral) bei klomipraminas (Anafranil).

Kadangi šie vaistai yra labai stiprūs, ilguoju laikotarpiu gali turėti labai daug pavojingų šalutinių poveikių. Antidepresantai yra receptiniai vaistai, todėl prieš juos panaudojant ankstyvos ejakuliacijos gydymui - būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

Daugelyje šalių, baruose ir viešose vietose, atsiranda siūlytojų nelegaliai įsigyti "Ilgai-tęsti" tabletes (angl. Last-longer). Tai ne kas kitas, o įvairūs antidepresantai, todėl tikrai nerekomenduojame pirkti jų tokiais būdais.

Nosies purškalai

Šie purškalai ėmė smarkiai populiarėti nuo 2008 metų. Nuo tada apie juos netyla diskusijos.

Vartojimas į nosį pagreitina vaistų įsisavinimą. Pagrindinis šiuolaikiniuose purškaluose naudojamas preparatas - jau minėtas antidepresantas klomipraminas. Negana to, nuo 2009 metų sekso klinikų pateiktose ataskaitose teigiama, esą naudojamas ir skausmą malšinantis vaistas tramodolis. Jis susijęs su morfinu, todėl gali sukelti priklausomybę.

Specialus prietaisas

2000-siais metais buvo paskelbtas klinikinis tyrimas apie naują ankstyvos ejakuliacijos gydymo būdą – specialų žiedą. Jį sukūrė St. George ligoninė Londone. Teigiama, jog nešiojant šį žiedą žemiau varpos galvutės kiekvieną dieną po 30 min., ji taps mažiau jautri, todėl lytinio akto metu pavyks tęsti ilgiau.

Deja, šio žiedo kūrėjai iki šiol nėra paskelbę platesnio masto tyrimų rezultatų ir vartotojų atsiliepimų. Todėl jokiais būdais nenaudokite šio ar panašių prietaisų be daktarų/specialistų asmeninių konsultacijų ir patarimų.

Nauji vaistai

Jau 2004-siais metais konferencijos Didžiojoje Britanijoje metu buvo nutarta sekančiais metais išrasti ir pristatyti naują vaistą ankstyvai ejakuliacijai gydyti. Tačiau tai ir liko tik kalbomis iki pat 2010-ųjų metų, kuomet pristatytas žadėtasis preparatas. Negana to, jis buvo prieinamas labai ribotais kiekiais. Kodėl? Žinoma tik tiek, kad ne dėl sveikatos apsaugos draudimų.

Pavadinimu Dapoxetine (Didžiojoje Britanijoje - Priligy) paskutiniu metu jis tapo plačiai prieinamas Skandinavijos šalyse, Australijoje bei Malaizijoje. Iš esmės tai smarkiai patobulintas vienas iš SSRI grupės antidepresantų, kuris, kaip ir minėjome anksčiau, savo poveikiu prailgina lytinį aktą.

Neleiskite būti klaidinami – šiais preparatais jūs neišsigydysite savo negalavimų. Idėja yra ta, kad juos išgeriant porai valandų prieš lytinį aktą, tą dieną galėsite tęsti ilgiau. Norint to paties rezultato ir sekantį kartą – vėl prireiks tabletės.

Anot Didžiosios Britanijos žiniasklaidos, šis preparatas yra veiksmingas 70-čiai proc. vyrų. Tačiau nepriklausomų tyrimų metu atskleista, kad skaičius smarkiai mažesnis – apie 45-iems proc.

Šalutinis šio vaisto poveikis gali pasireikšti nemiga, pykinimu, galvos skausmu ir viduriavimu. Kad ir kaip bebūtų, jeigu kenčiate nuo sunkios stadijos ankstyvos ejakuliacijos – išbandyti tikrai verta. Jų galima įsigyti internetu, tačiau būtina prieš tai pasikonsultuoti su savo gydytoju. Kaina irgi nemaža – 3 tabletės apie 400 Lt., daugiau nei 100 Lt. vienam užsiėmimui.

Kognityvinė elgesio terapija (KET) bei pradėjimo-sustojimo (angl. start-stop) technika

2006 metais vykusioje seksualinės medicinos konferencijoje, vienas iš pranešėjų Dr. Mehmet Sungur, teigė, kad šis gydymo metodas yra išbandytas ir veiksmingas.

KET visą dėmesį sutelkia į klaidingus/neteisingus įsitikinimus, kurie yra žalingi seksualinei sveikatai. Pavyzdžiui, žmogus gali manyti, kad "tikras vyras" turi sugebėti lytinio akto metu tęsti be galo ilgai. Tai ne tik žalingas požiūris, bet ir visiškai klaidingas. Moterims svarbu ne tik pats skverbimosi procesas, bet ir visi įžanginiai bei oraliniai sekso žaidimai.

Taip pat, KET metodo tikslas yra pakeisti vyro elgesį: jie yra skatinami masturbuojantis naudoti start-stop techniką ir išmokti kontroliuoti ejakuliaciją/kulminciją.

Instrukcija:

  • Skirkite šiek tiek laiko pabūti vienam su savimi.
  • Masturbuokitės sausomis rankomis (be lubrikantų) tol, kol pajusite, kad ejakuliacija jau netoli ir sustokite.
  • Taip 3 kartus sustabdote, o 4-ąjį ejakuliuojate.

Po to, kai jau sugebėsite viską kontroliuoti, galite tą patį daryti su drėgnomis rankomis, kuomet pojūčiai būna panašesni į makšties.

Šią techniką gali naudoti visi vyrai ir nebūtina kreiptis konsultacijų į gydytojus. Tačiau labai dažnai prie to prisideda psichologinės problemos, o tuomet be atitinkamos srities specialistų išsiversti labai sunku. Be jokios abejonės, kad daugiausiai patirties turi užsienio specialistai, tačiau nereikėtų nuvertinti ir mūsiškių, kurie taip pat sėkmingai tobulėja šioje srityje.

 

Taip pat skaitykite

mitai apie sperma
Mitai ir tiesa apie spermą2014-03-24
Apie vyrų spermą sklinda daugybė gandų. Turbūt kiekviena mergina norėtų sužinoti kur tiesa, o kur melas. Šiame straipsnyje rasite visus atsakymus apie spermą.
vyras gulintis lovoje
10 dalykų, kurių vyrai nemėgsta lovoje (1)2013-04-27
Jei nenorite palikti vyrui blogo įspūdžio po sekso, perskaitykite žemiau išvardintus patarimus. Žinoma, tai gali tikti ne visoms poroms, nes kiekviena jų turi savo įpročius ir pomėgius.
vyro lytiniai organai
Dar kartelį apie prostatą2012-11-10
Mokslininkai kol kas nesugeba sėkmingai išaiškinti, kodėl laikui bėgant ima trauktis visi vyro organai, išskyrus prostatą. Su gerybine prostatos hiperplazija dažniausiai susiduria pagyvenusio amžiaus vyriškiai.
dvi peles
Pagirios nuo seksualinio persisotinimo2012-10-07
Mokslininkai vis dažniau aptinka neurocheminių "pagirių" požymius, kurie atsiranda nuo per didelio kiekio ejakuliacijų sukelto lytinio persisotinimo. Tai turi didelės įtakos ne tik nuotaikai bet ir gebėjimui atrasti stimulą kitose veiklose.
vyras ziuri i kelniu vidu
Priešnuodžiai nuo impotencijos: tavo sėkmės paslaptys (7)2012-03-12
Turbūt dažnam vyrui pažįstama tokia situacija. Praėjusi savaitė buvo sunki. Daug dirbai ir nė kart namo neparėjai anksčiau vidurnakčio. Šiandien vakare nutarei su žmona pasidaryti ypatingą vakarienę...

Komentarai (28)

AutoriusKomentaras
Antanas
Svečias
2014-04-19 15:37
kad nebaigt greit reikia myletis dazniau zinau is patirties :)
lnz
Svečias
2014-04-06 16:40
O as pastebejau, kad man jautrumas stipriai sumazeja karsciuojan, galiu kartais lygiuotis i porno zvaidzdes. Buna greiciau nulinks po gero pusvalandzio ar valandos sunkaus darbo,nei pabaigsi. Su laiku issiaiskinau, jog toki salutini poveiki sukelia paracetamolis.
Pradedantysis (-ioji)
Prisijungė: 2014-01-17
Pranešimai: 27
2014-01-22 21:42
Kam įdomu, forume apie šiuos vaistus sukurta atskira tema. Laukiam ir skeptikų :) http://www.visospozos.lt/forumas/priligy-klausimai-atsiliepimai-komentarai-tema-117182#117282
Vilius
Svečias
2014-01-22 18:53
Oho, kokia diskusija! Net ir mane, tokį skeptiką, suintrigavo.
guzikas
Svečias
2014-01-21 16:00
tikrai lb idomi istorija nors as girdejau visai ka kita. Taip susitiksim forume.
Anonimas
Svečias
2014-01-18 19:46
Gerb. Laimomas rašė:

Straipsnio info šiek tiek paseno - antidepresantais ejakuliacijos sutrikimų gydyti nebėra prasmės, nes "tam reikalui" jau yra normalių receptinių vaistų (jei konkrečiai - "Priligy" tabletės)....

Jei pasidomėtumėte apie šio vaisto sukurimo istoriją, rastumėte įdomios informacijos, kad pirminė Priligy vaistų paskirtis buvo depresijos gydymas.
Patyręs (-usi)
Prisijungė: 2014-01-12
Pranešimai: 37
2014-01-18 15:15
Ir aš norėčiau dar šia aktualia tema padiskutuoti, tad susitiksim forume, bendraminčiai :)
Raimondas
Svečias
2014-01-18 14:32
Hmmm, supratau, dėkui, Arūnai :)
Panašu, kad teks, būtų įdomu pratęsti pokalbį.
Arūnas
Svečias
2014-01-17 17:01
Nenaudoju :) Išrašyti gali pvz terapeutas arba urologas. Ok chebra, turbūt teks kraustytis į forumą.
Avataras
Pradedantysis (-ioji)
Prisijungė: 2011-07-27
Pranešimai: 31
2014-01-17 16:26
Dėmesio! Ilgesniems pokalbiams rekomenduojame naudotis forumo paslauga su atskira tema! Komentarai yra skirti atsiliepimams palikti!
1 2 3 Toliau

Paieška

Paklausk Mildos

Milda Nori gauti sekso ekspertės patarimą visais rūpimais klausimais?

Paklausk Mildos

Skaityti atsakymus

Populiariausios pozos

Naujausi komentarai

Siandien bandyta, labai patiko. Rekomenduoju
Gali pastoti bet kuriuo ciklo metu,visada atsiranda isimciu...Mano sesuo pastojo menesiniu metu,tiksliai zino kadangi...
Tau taip pasireiskia orgazmas! Kartais po orgazmo nebesinori myletis. Man orgazmo metu tripsta veidas ir/ar...
Gali skaudeti ir antra karta,man skaudejo ir antra ir trecia ir t.t. Tik kai pabandziau buti virsuje,nebejauciau...
Na keletos tikrai nežinojau. Mane kurį laiką kankina makšties išsausėjimas. Radau info...